Yeni Şafak Yazarı Kılıçarslan ”Üniversiteler Fuhuş Evi” Söylemini Destekledi


108
100 shares, 108 points

Üniversitelerin fuhuş evleri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na destek Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi. Kılıçarslan, Sofuoğlu’nun kendini ifade edemediğini ancak tespitlerinde haklı olduğunu savundu.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun “üniversiteler için fuhuş evi nitelemesi” yapmadığını savundu. Sofuoğlu’nun tespitlerini haklı bulan Kılıçarslan, Sakarya’da 1+0, 1+1 evlerle yapılan fuhuş operasyonlarının yüzde kaçının Sakarya Üniversitesi yerleşkesi civarında olduğuna bakılmasını istedi.

Kılıçarslan, bugünkü köşe yazısında Prof. Sofuoğlu’nun Akit TV’de kullandığı ifadeler hakkında şunları yazdı:

“Bence Ebubekir Sofuoğlu dile getirmek isteyip de meramını Türkçe olarak ifade edebilmedeki yetersizliği yüzünden dile getiremediği o tespitlerinde haklı. Fakat tabii, meramını öyle böyle ifade edebilecek ortalama bir Türkçe bilmiyorsan herkesin eleştirisine ve yorumuna açık kamusal alanlarda söz almamayı tercih etmelisin. Aksi halde işte tam olarak Sofuoğlu’nun başına gelen geliyor: Derdini ifade etmeyi beceremezsen herkes senin üniversitelere “fuhuş yuvası” dediğini zannediyor ve bu zanlarında da ne yazık ki haklı oluyor. Oysa Sofuoğlu üniversitelere “fuhuş yuvası” demedi. Anlatmak istediğini bir türlü anlatamadı sadece.

Diğer yandan, kendisinden hoşlanmadığımı her platformda belli ettiğim, tartışmaktan hiç geri durmadığım Ebubekir Sofuoğlu’nun “görüşlerini ifade etti diye” linç edilmesini, devletimizin en üst kademesindeki isimler tarafından tabiri caizse “azarlanmasını” da doğru bulmuyorum. İşin burası da kayıtlara geçsin isterim.”

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu Akit TV’de Sabri Balaman’ın sunduğu Derin Kutu adlı programda önce ‘Z’ kuşağını eleştirdi. Üniversitelerin şehirleri geliştirdiği iddiasının yalan olduğunu söyleyen Sofuoğlu, “Bütün Türkiye’de üniversitelerin yerleştiği yerler Nişantaşı’na döndü” dedi.

Ebubekir Sofuoğlu konuşmasının devamında “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadesini kullandı.


Like it? Share with your friends!

108
100 shares, 108 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
0
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format