Var mı O Güzel Günleri Özlemle, İç Çekerek Anmayan?


83
263 shares, 83 points

Neler oldu bize? İnek Şaban mesela.. Neydi acaba mezhebi? Alevi miydi Belgin Doruk, sünni miydi Ayhan Işık? Kürt kökenli miydi, yoksa Çerkez miydi Sadri Alışık? Şakayla karışık… Sormuyorum bunları.

  1. 1 Kaçımız biliyordu veya doğrusu hiç merak eden olur muydu Sami Hazinses’in Ermeni olduğunu?


  2. 2 Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit dört yapraklı yonca... İster türbanlı ol, ister çarşaflı, saçlarını örtmedikleri için sevmeyen var mıydı onları?


  3. 3 Ömercik’e kahrolmayan Musevi, Ayşecik’e gözyaşı dökmeyen Rum var mıydı? Hulusi Kentmen gibi dedesi olmasını kim istemezdi ki? Peki, hiç kimse düşündü mü bugüne kadar Hulusi Kentmen’in Umreye gidip gitmediğini?


  4. 4 Bizans’ı haşat eden Cüneyt Arkın yabancı düşmanı mıydı? Hem Karaoğlan, hem Tarkan, yani Kartal Tibet neciydi? Kaptan Ediz Hun, Subay İzzet Günay, Savcı Fikret Hakan, Polis Ekrem Bora, Şafak bekçisi pilot Göksel Arsoy, Jön Türklerimiz.! Osmanlı aleyhtarı mıydı?


  5. 5 Mirasını komple Mehmetçik Vakfına bırakan Zeki Müren darbeci miydi? Milli duygularımızı doruğa çıkaran efsane film “Bir millet uyanıyor”un görüntü yönetmeni Kriton İlyadis, hangi milletin uyanışını anlattı o filmde , Japon Milletinin mi?


  6. 6 Emel Sayın’la Tarık Akan’ın şarkılar söyleyerek el ele dolaşmasına Sevinmeyen... Bıraktık mezhebi kökeni filan.! Adile Naşit’i, Münir Özkul’u sevmeyen insan, insan mıdır? Siyah-beyaz ama rengârenk değil miydik?


  7. 7 Gençler, sorun büyüklerinize! Şu veya bu ayrımı var mıydı mahallede? Elbette farklı farklıydık ama hepimiz değil miydik? Birlikte üzülür, birlikte sevinir, birlikte güler birlikte ağlamaz mıydık?


  8. 8 Lefter’e milli takım kaptanlığını mesela,Niko’ya Ay-Yıldız’lı formayı Lozan Antlaşması gereğince mi vermiştik? Var mı o güzel günleri özlemle, iç çekerek anmayan?Like it? Share with your friends!

83
263 shares, 83 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
2
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format