Sultan Vahdettin’in Torunu: Atatürk, Osmanlı Hanedanının Yapmak İstediği Birçok Reformu Gerçekleştirmiştir.


141
580 shares, 141 points
     Gerçek Osmanlı Torunları Atatürk'ü Seviyor ve Saygı Duyuyor.

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının yeni hedeflerinden biri Osmanlıcı-Cumhuriyetçi çatışması yaratmak. Halkı birbirine kırdıkmak, iç karışıklıktan faydalanmak isteyenlerin bu çatışmayı yarattıkları düşünülüyor.  Türkleri savaşla yenmeyi başaramayanların amacı her zaman iç savaş olmuştur. Sağ-Sol, Türk-Kürt, Alevi-Sunni ve en son olarak Muhazafakar-Laik çatışması yaratılmak istenmektedir. Muhafazakar kesim Osmanlıyı savunup, geri gelmesini istemektedir. Bu isteklerini dile getirirken de Atatürk'ü karalıyorlar. Osmanlı'yı Atatürk'ün yıktığını söylüyorlar. Tabi bunlar yalandan ibaret. Daha önce olduğu gibi bu röportajla da yeni bir yalanı  çürüteceğiz.  Yine Osmanlı'nın öz Torunu olan  Ertuğrul Osman Osmanoğlu'nun (II.Abdülhamit'in Torunu) röportajını yayınlamıştık. Atatürk'e övgüler yağdırıyordu. Bu yazımızda ise Sultan Vahdettin'in torunu Fatma Neslişah'ın Atatürk hakkında görüşlerini sizlerle buluşturuyoruz. 
                                                                        İşte O Röportaj

-Günümüz Türkiye'sinde Atatürk'ün büyük etkileri ve izleri var. O'nun hakkında ne düşünüyorsunuz?

+Fatma Neslişah Osmanoğlu: Atatürk şüphesiz iyi bir asker ve iyi bir subaydı. Daha sonra Atatürk, Osmanlı hanedanının yapmak istediği birçok reformu gerçekleştirmiştir. Bu reformları uzun süre yapmak istemiştik. Örneğin: Genç Osman. 17. yüzyılda reformlar gerçekleştirmeye çalıştı. Fakat bu ölümüne sebep oldu. III. Selim de reformlar yapmaya çalıştı bu da onun ölümüne sebep oldu.
II. Mahmud ise reformları başlatabildi. Hatta aslında bu reformlar devam etti ve buna ek olarak yapılması gerekenler vardı.

                                                              Bu Yalanların Amacı Nedir?

Osmanlı torunun verdiği demeçten de anladığımız gibi, aslında Osmanlı hanedanı ile Atatürk çatışması söz konusu değildir. Osmanlı'nın son 200 yılına baktığımızda zaten büyük reform hareketleri dikkat çekiyor. Meşrutiyet ile birlikte aslında Cumhuriyet'in temelleri atılıyor. Gerçek Osmanlı torunları Atatürk hakkında bunları düşünürken, kendisini Osmanlı Torunu olarak tanıtanlar neden farklı düşünüyor? Bu durumda aslında hem Osmanlı hanedanlığına karşı çıkıyorlar, hem de Cumhuriyet'e. Osmanlı torunları Cumhuriyet'i yenilikleri desteklerken bu sahtekarlar neyin derdindeler? Aslında cevap çok basit, savaşta yapamadıklarını cahil halkı kandırarak, halkı iç savaşa sürükleyerek yapmaya çalışıyorlar. Osmanlı-Cumhuriyet çatışması yoktur. Bunlar suni çatışmadır. Var olan tek şey halkın yanlış bilgilerle manipüle edilip, Atatürk'e ve değerlerimize karşı kışkırtılmasıdır.                                                                                 İşte O Röportaj


Like it? Share with your friends!

141
580 shares, 141 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
1
Tuhaf
Kötü Kötü
1
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
3
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format