SİNEMA KURDUYUM DİYENLERİN BİLE FAZLASIYLA ZORLANACAĞI BİR TEST

Bir Kesit, Bir Replik... Aşağıdaki Filmleri Hatırlaman için Yeterli Olacak mı Dersin?


93
123 shares, 93 points
 1. 1 Hey, hayat bir risktir Carnal !

  1. Manderlay (2005)
  2. This is England (2006)
  3. Blood In, Blood Out (1993)
  Doğru!
  Yanlış!

  1970 ve 1980 yılları arasında geçen çete savaşlarında iki ispanyol kardeş ve onların kuzeninin hikayesini anlatan 1993 yılında çekilmiş şahane bir film. Bound by Honor olarakda bilinir.

 2. 2 Sizi terk ediyorum. İkiyüzlü bir şekilde ortada dolanıp herkesi mutlu etmeye çalışmanız midemi bulandırıyor.

  1. Leviathan (2014)
  2. Stalker (1979)
  3. Zerkalo (1975)
  Doğru!
  Yanlış!

  Zerkalo (Ayna) 1975 Rus yapımı, Andrei Tarkovsky tarafından yönetilmiş bir filmdir. Çocukluk anıları, güncel olaylara dair sahneler ve Tarkovsky'nin babası Arseny Tarkovsky tarafından yazılan güncel olaylara dair şiirler ile kompoze edilmiş kabaca bir otobiyografidir.

 3. 3 Benim sorunum işte bu. Mutlu olamıyorum. Hiç olmadım. Galiba ben o kapasiteyle doğmamışım. Kör veya sağır doğmak gibi bir şey. Ama daha beteri.

  1. Mientras Duermes (2011)
  2. La piel que habito (2011)
  3. Abre Los Ojos (1997)
  Doğru!
  Yanlış!

  (Ölüm Uykusu) Barcelona’da apartman görevlisi olarak çalışan Cesar, işi gereği her daire sakininin özel hayatına tanıklık etmektedir. Hayatı seven, neşeli bir kadın olan Clara ise özellikle ilgisini çekmektedir. Ama hayat olumlu bakan bu cana yakın hali Clara’nın başına hiç beklenmedik belalar açacaktır. Zira Cesar başka insanlara acı çektirerek tatmin olan bir psikopattır ve çevresinde en dayanamadığı şey mutlu insanlardır!

 4. 4 Bir zincir, en zayıf halkası kadar güçlüdür.

  1. August Rush Replikleri (2007)
  2. Match Point (2005)
  3. Sing (2016)
  Doğru!
  Yanlış!

  (Kalbini Dinle) Film bir müzik mucizesini anlatıyor. Lyla Novacek ünlü ve güzel bir viyolonselist, Louis ise gitar çalıp bir klüpte vokal yapan biridir. Bu iki insan birbirlerini tanıdıklarında müziğin de ritmine uyarak aşık olurlar birbirlerine. Ancak çok farklı hayatları vardır ve ayrılmak zorunda kalırlar. Ancak Lyla hamiledir. Bir gün bir kaza geçirir, bebek kurtulur ama babası, onu kızına söylemeden başkasına evlat edinmesi için verir. Tek korkusu kızının kariyerine engel olacak bir durum gelişmesidir. Aradan on bir yıl geçtikten sonra küçük Evan, esas ailesinin onu beklediğine inanır ve onları bulmak üzere New York’a gider. Orada kendinde var olan müzik yeteneği onu başarıya taşırken aynı zamanda da başına dertler açacaktır.

 5. 5 Karşılıklı oynanan bir oyunda bir rakip ve bir kurban vardır. Mesele ilki olabilmek için ne zaman ikincisi olacağını bilmektir.

  1. Revolver (2005)
  2. Cop Land (1997)
  3. Goodfellas (1990)
  Doğru!
  Yanlış!

  Jake Gren, hapiste yapayalnız geçirdiği yedi yılın ardından serbest kalmıştır. Takip eden iki yıl boyunca kumardan büyük paralar kazanır. Artık kendisini hapse gönderen, kumarhane sahibi Dorothy Macha’dan intikamını almaya hazırdır. Onu yardımcılarının önünde küçük düşürür ve tepetaklak eder. Bu sırada doktorlar kendisine ender rastlanan bir hastalığa sahip olduğunu ve üç gün içinde öleceğini söylerler. Bu üç gün içinde Jake’in tehlike sözcüğü altında yaşadıkları izleyicisine heyecan dolu anlar yaşatıyor. En büyük düşmanın kim olduğu ise tam bir muamma!

 6. 6 Adamın dediği gibi; Çok ileri gitmek, yeteri kadar ileri gidememekten iyidir. ”Stalin”

  1. Misconduct (2016)
  2. Joe Black (1998)
  3. Solace (2015)
  Doğru!
  Yanlış!

  Hırslı genç bir avukat, büyük bir ilaç firmasının güçlü ve acımasız yöneticisine karşı önemli bir davayı üstlendiği zaman, bu genç avukat çok geçmeden kendini şantaj ve yolsuzluğa karışmış bir davanın içinde bulacaktır. Zirveye giden yolda alınan riskler konu alınıyor. Shintaro Shimosawa yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Josh Duhamel, Anthony Hopkins, Al Pacino gibi güçlü isimler yer alıyor.

 7. 7 Dünyaları istemek, dünyayı sahiplenmekten daha iyidir.

  1. An Inspector Calls (2015)
  2. La Migliore Offerta (2013)
  3. Room (2015)
  Doğru!
  Yanlış!

  -Tanrıya inanıyor musun? + Evet. – Nasıl oluyor da inanabiliyorsun?. + İnsanlara inanamıyorum çünkü. Bir şeylere inanmam gerek yoksa düşerim.

 8. 8 Ben diye ne varsa gördüğün, sensin.

  1. Unkown (2011)
  2. Great Expectations (1998)
  3. Untouchables (1987)
  Doğru!
  Yanlış!

  Küçük ve sevimli bir sahil kasabasında kızkardeşiyle birlikte yaşayan sekiz yaşındaki Finnegan Bell, hayattaki tek mutluluğu resim yapmak olan, geri kalan zamanlarda ise kasabanın varlıklı ailelerinden birinin yeğeni olan Estella ile vakit geçirmekten mutluluk duyan öksüz bir çocuktur. Bir gün hapishaneden kaçan kelepçeli bir mahkuma yardım eden Finnegan, adamın zincirlerinden kurtulmasını sağlar ve bu olay küçük çocuğun evriminde büyük bir rol oynar. Aradan 10 yıl geçer... Eski aşkı Estella'ya tekrar kavuşmak isteyen Finnegan, genç kadını New York'ta ziyaret edecek ancak işler beklendiği gibi gitmeyecektir. Charles Dickens'ın aynı isimli ünlü romanından uyarlanan yapıtın yönetmen koltuğunda Alfonso Cuaron, başrollerinde ise Ethan Hawke, Gwyneth Paltrow ve Robert De Niro gibi ünlü simalar var.

 9. 9 ”Her şeyin yerli yerinde kalması için bir şeyin değişmesi gerekir.”

  1. Marina (1960)
  2. Leopard (1963)
  3. Bottoms Up (1960)
  Doğru!
  Yanlış!

  1860 yılının Sicilya'sındayız... Prens Salina dehşete düşmüştür. Çünkü gündelik yaşamdaki değişimler kaygı vericidir ve reformlar her geçen gün kendini hissettirmektedir. İtalya'nın birleşme sorunu da Prens'i rahatsız eder... Yeğeni Tancredi ile zengin bir tüccarın kızı olan Angelica'nın evliliği dolayısıyla ailesi de bir dönüşüm geçirmektedir. Nihayet, şaşaalı bir baloda prens, orta sınıfın yükselişinin kaçınılmaz olduğunu idrak eder. Luchino Visconti imzalı unutulmaz filmin başrollerini Burt Lancaster, Alain Delon ve Claudia Cardinale paylaşıyor.

 10. 10 Bu sistem otomatikman sana karşı, önceleri tabu görülen şeyleri şimdi marketlerden alıyorsun.. Che Guevara tişörtleri, anarşi rozetleri. Eskiden saçını uzatmak bir tabuydu, şimdi moda oluyor, herkes uzatıyor.

  1. Gattaca (1997)
  2. Falkenberg Farewell (2006)
  3. The Edukators (2004)
  Doğru!
  Yanlış!

  Jan, Peter ve Jule isyankar gençlerdir. İçinde bulundukları dünya düzenini değiştirmeyi hayal etmektedirler. Gizemli 'EĞİTMENLER' kimliği altında, yaratıcı ve şiddet içermeyen bir şekilde zenginlerin evlerine girip 'Varlıklı günleriniz sayılıdır' ve 'Çok fazla paranız var' uyarısını yapmaktadırlar. Amaçları, zenginleri şok etmek ve onları zengin-fakir arasındaki uçurum konusunda düşündürtmektir.

 11. 11 Aşkı görmeliyiz, ama bunun yanında ıstırabı da görmeliyiz.

  1. Wicker Park (2004)
  2. Before We Go (2014)
  3. La Cara Oculta (2011)
  Doğru!
  Yanlış!

  Şikago'nun Wicker Park bölgesinde yaşayan Matthew birgün çalıştığı işyerinin penceresinden karşı kaldırımda en yakın arkadaşı Luke'a ait ayakkabı dükkanının vitrininine bakan bir kız görür. O dakikadan sonra artık Matthew onunla tanışmak için her yolu deneyecektir, ancak bu ilişkinin bütün yaşamını etkileyeceğinden haberi yoktur. Matthew ve Lisa birbirlerine aşık olurlar ve kader ağlarını örmeye başlar. Fakat bir gün Matthew eve geri döndüğünde Lisa'yı bulamaz...Sanki yok olmuştur Lisa! İki yıl geçer ve Matthew hayatını yeniden düzene sokmaya çalışırken arkadaşı Luke, bir kıza çılgınca aşık olmuştur...

SİNEMA KURDUYUM DİYENLERİN BİLE FAZLASIYLA ZORLANACAĞI BİR TEST

Created on
 1. Test Sonucu
  Skorun
  Doğru!
  Share Your Result
 2. Test Sonucu

  ÇAYLAK!

  Skorun

  YİNE DE ÜZÜLME... HENÜZ İZLEMEMİŞ OLDUĞUN BİR ÇOK EFSANE FİLM OLDUĞU İÇİN ŞANSLISIN.

  Share Your Result
 3. Test Sonucu

  HİÇ FENA DEĞİL!

  Skorun

  FİLMLERİNE BİR ÇOĞUNA HAKİM GÖRÜNÜYORSUN. BELKİ DE ŞANSIN BİRAZ YAVER GİTTİ... KİM BİLİR? TEBRİKLER!

  Share Your Result
 4. Test Sonucu

  SİNEMA KURDU!

  Skorun

  SEN KESİNLİKLE BİR SİNEMA KURDU OLMALISIN. OTURUP SAATLERCE SİNEMA'DAN BAHSEDEBİLECEK BİRİKİME SAHİP GÖRÜNÜYORSUN. TEBRİKLER!

  Share Your Result

Like it? Share with your friends!

93
123 shares, 93 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
2
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
4
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
1
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format