Seçimi Kaybeden Belediye Yetkililerinden 14 Yaşındaki Sporculara Akılalmaz Uygulama!


110
202 shares, 110 points

Adana’da seçimi kaybeden MHP’li büyükşehir yetkilileri, kentten Çanakkale’ye giden Adana Büyükşehir Belediye U14 Kız Basketbol Takımı’nın otel rezervasyonunu iptal etti. Türkiye Şampiyonası için Adana’dan Çanakkale’ye giden U14 Kız Basketbol Takımı oyuncuları 14 saatlik yolculuktan sonra geri dönmek zorunda kaldı. Olayın duyulması üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu devreye girdi ancak kulüp kararını değiştirmedi. Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan ise, “Zamanında bilgimiz olsaydı onları gerekirse evlerimizde ağırlardık. O çocuklarımızı Çanakkale’de misafir edeceğiz. Bu durumu telafi edeceğiz.” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi U14 Basketbol Kız Takımı ise turnuvaya katılmak üzere yolda oldukları sırada belediye yetkilileri tarafından geri çağrıldı. Adana Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Murtaza Avşar, Çanakkale’deki Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’ne katılacak U14 Kız Takımı’nın otobüsünün, sponsor iş adamının konaklama desteğini geri çekmesi nedeniyle Çanakkale yolundan döndüğünü söyledi.

Murtaza Avşar, Çanakkale’deki Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’ne katılacak U14 Kız Takımı’nın konaklama masraflarına bir müteahhidin sponsor olduğunu kaydetti. MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’ni 31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP’nin kazanması üzerine bu müteahhidin konaklama masraflarını ödemekten vazgeçtiğini kendilerine, takım otobüsü Çanakkale yolundayken ilettiğini kaydeden Avşar, “Müteahhidin sponsorluktan vazgeçtiğini öğrenince Çanakkale’ye giden kafiledeki yöneticilerimizi ve hocalarımızı aradık. Durumu kendi aramızda değerlendirdik. Sponsor desteği olmadan oradaki masrafın altından kalkmamızın mümkün olamayacağını düşündüğümüz için dönülmesi kararına vardık” dedi.

GENÇ SPORCULAR MAĞDUR OLDU

Otobüsün Adana’ya dönmek zorunda kalmasına üzüldüklerini belirten Avşar, “Normal zamanlarda takımımızın ihtiyaçları da başarıları da gündeme gelmiyor. Maddi zorluklar nedeniyle yöneticiler olarak çoğu zaman masrafları kendi imkanlarımızla karşılıyoruz. Başarıyla yolunda devam eden U-14 Kız takımımızın genç sporcuları bu mağduriyet için çok üzgünler” diye konuştu.

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI: O ÇOCUKLARI ÇANAKKALE’DE MİSAFİR EDECEĞİZ

Öte yandan Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, Adana Büyükşehir Belediyesi U14 Kız Takımı kafilesinin, Basketbol Anadolu Şampiyonaları Yarı Final müsabakalarına katılmak için Çanakkale’ye gelirken, yoldan döndürülmelerine üzüldüğünü açıkladı.

Gökhan, “Adana’dan turnuva için Çanakkale’ye gelmek için yola çıkan çocuklarımızın son anda yoldan geri döndürülmesi haberine çok üzüldüm. Zamanında bilgimiz olsaydı onları gerekirse evlerimizde ağırlar, katılmak için emek verdikleri turnuvaya katılımlarını sağlardık. Biz arayıncaya kadar, sporcu kardeşlerimiz geri dönmüşler” dedi.

Özel kalemdeki görevlilerin genç sporcuların velileriyle görüştüğünü söyleyen Ülgür Gökhan, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar görevine başladığında kendisiyle de görüşeceğiz. O çocuklarımızı Çanakkale’de misafir edeceğiz. 14 yaşında çocuklarımızın bu durum karşısında moralleri bozuldu. Böyle bir durumun yaşanması son derece yakışıksız olmuş. Bu durumu telafi edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Şampiyonası Yarı Finalleri’nin Çanakkale’deki Anafartalar Spor Salonu’nda yapıldığı, yurdun çeşitli illerinden gelen kız ve erkek U14 takımlarının 4 gün boyunca maçlar yapacağı belirtildi.

SİZ İNSAN MISINIZ?

Olayın büyümesi üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu devreye girdi. Yetkililer, Adana Belediyesi kulübüne para meselesinin çözüleceğini vaad ederek, çocukların şampiyonaya gönderilmesini talep etti. Ancak kulüp kararını değiştirmedi. Bu karar, basketfaul.com internet sitesinde, kulüp yetkililerine yönelik ‘Siz insan mısınız?’ sorusuyla eleştirildi.


Like it? Share with your friends!

110
202 shares, 110 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
0
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
1
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format