Samsun’da tepki çeken 10 Kasım töreni:


65
57 shares, 65 points

Samsun’da tepki çeken 10 Kasım töreni: Vali geç kaldı, AKP’li Başkan son anda yetişti

Samsun’da, Ulu Önder Atatürk’ü anma törenine vali geç kaldı, AKP’li Belediye Başkanı son anda yetişti. Garnizon komutanı sirenler çalarken çelenk sundu. Bunun üzerine bir kez daha saygı duruşu yapıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 82’nci ölüm yıl dönemi nedeniyle Atatürk Anıtında anma programı düzenlendi. Programa göre sabah saat 09.00’da anıta çelenk konulmasıyla başlayacak olan törenlere Vali Zülkif Dağlı geç kalırken, Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı ve diğer daire amirleri ile STK temsilcileri ve vatandaşlar yağmur altında bekledi. AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise vaktinde gelemedi.

SİRENLER ÇALARKEN ÇELENK 

Tören Vali Dağlı’nın geç kalması nedeniyle geç başlayınca karışıklık yaşandı. Vali Dağlı anıta çelengi sunup yerine geçtiği sırada saatler 09.05’i gösterince sirenler ve kornalar çalmaya başladı.

Bu sırada herkes hareketsiz bir şekilde saygı duruşuna geçerken program sunucusu Garnizon Komutanlığı’nın çelenginin konulması anonsunu yaptı. Garnizon Komutanı Camcı son ana kadar hareketsiz kalmasına rağmen, siren sesleri arasında anıta çelenk koydu.

Bu sırada bazı vatandaşlar, saygı duruşunda bulunulması gerektiğini söyledi. Ancak çelenk sunumu gerçekleştiren Garnizon Komutanı yerine geçerek saygı duruşuna devam etti. Sirenlerin bitmesinin ardından alanda ikinci kez Vali Dağlı’nın emriyle siren çalınarak saygı duruşuna bulunuldu.

İSTİKLA MARŞI OKUNURKEN BELEDİYE BAŞKANI GELDİ

Kargaşanın yaşandığı törende iki kez saygı duruşunda bulunulmasına rağmen AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstiklal Marşı okunmaya başlayınca tören alanına geldi. Daha sonra Vali Dağlı, konuşmasını yaptı ve protokol üyeleri anıt önünde fotoğraf çektirdi. Protokol üyeleri daha sonra Gazi Müzesini ziyaret etti.

ADD TEPKİ GÖSTERDİ

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, törenlerde yaşanan kargaşayı büyük bir saygısızlık olarak nitelendirerek, “Bu tamamen Samsun Protokolünün rezaleti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. Yıl anmaları sırasında Onur Anıtına geç gelen Samsun Valisinin programı aksatması nedeni ile Saat:09.05 de tüm şehirde, tüm Türkiye’de sirenler çalıp hayat durmuşken Samsun Garnizon Komutanı Camcı, saygı duruşunu bozarak çelenk sunumuna devam etti. Şehrin belediye başkanı ortalar yok. Kafalarına göre işler yaptılar. İkinci kez sirenler çalındı. Saat 09.10’da saygı duruşu yapıldı” dedi.

Kaynak: Sözcü


Like it? Share with your friends!

65
57 shares, 65 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
0
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format