Travmalarla Dolu Bir Hayat, Bilinmeyen Yönleriyle Megastar


85
295 shares, 85 points

Magazin Dünyasından Hep Uzak Kaldı

Tarkan, piyasaya ilk giriş yaptığı günden beri özel hayatından pek söz etmeyen, magazin dünyasına pek malzeme
vermeyen bir sanatçı olmuştur. Aslında Türkiye’nin en popüler sanatçılarından birisidir. Günümüzde ve geçmişte ‘ Reklamın iyisi kötüsü olmaz’ düşüncesiyle çoğu sanatçı bu yola başvursa da Tarkan geri planda kalmayı başarmıştır. 90’lardan bu yana popülerliği hiç azalmamış, sadece sanatıyla ön plana çıkmayı başarmıştır. Peki Tarkan’ın özel hayatını ve dramatik olaylar yaşadığını kaç kişi biliyordur? Eminiz çok az kişi biliyordur, çünkü hiçbir zaman bunlarla gündeme gelmek istememiştir. İşte Tarkan’ın yaşadığı travmalar.

 

Annesi Neşe Tevetoğlu, Tarkan’a Hamileyken Trafik Kazası Geçiriyor.

Neşe Tevetoğlu, Tarkan’a hamileyken bir trafik kazası geçiriyor. Doktorlar Neşe Tevetoğlu’nun yaşamının tehlikede olduğunu, çocuğun alınması gerektiğini söylüyor. Aynı süreçte babası Ali Tevetoğlu rüyasında oğlunun sağlıklı bir şekilde dünyaya geleceğini ve hatta başında parlak bir yıldız olduğunu görüyor. Bunun üzerine kürtaja izin vermiyor. Ve rüyasında gördüğü gibi sağlıklı bir şekilde dünyaya geliyor, rüyanın devamında gördüğü yıldızın ise ne anlama geldiği anlaşılıyor.


 Bu Çocuk Yaşamaz

Abisi Hakan Tevetoğlu ile Alzey’de her akşam meydandan geçen at arabalarına takılıyorlar. Rutin olarak gerçekleştirdikleri bu heyecanlı oyun bir gün felaketle sonuçlanıyor. Tarkan at arabasına binemiyor ve at arabası Tarkan’ın üzerine devriliyor. Kocaman at arabasının altında kalan Tarkan’ı hastaneye kaldırıyolar. Hastaneye götürülürken ”Bu çocuk ölür” diyorlar, ölmüyor fakat Tarkan’a bir iz bırakıyor. Tarkan’ın meşhur izi o günden hatıra kalıyor.


 Abisiyle Evden Kaçışı

Almanya’da yaşamlarını sürdükleri sırada abisiyle birlikte evden kaçıyorlar.  3 gün sokaklarda kalan abi-kardeşi eve döndüklerinde büyük bir dayak bekliyor. Babası, Tarkan ve ağabeyini eşek sudan gelinceye kadar dövüyor.


 Almanların Irkçı Saldırılarına Maruz Kalması

Bildiğiniz gibi Almanya’da Türklere karşı ırkçı saldırılar meşhurdu, Tarkan’da elbette bundan fazlasıyla nasibini almış. O dönem slogan haline gelen ”Pis türkler, siktirin gidin buradan” ve benzeri cümlelere maruz kalıyor.


  Babasının Kalp Rahatsızlığı  ve Türkiye’ye Dönüş

Babasına kalp rahatsızlığı teşhisi konulunca, daha sakin bir hayat sürmesi gerektiğini düşünüyorlar ve tası tarağı toplayıp Türkiye’ye kesin dönüş yapıyorlar. Ailenin çocukları bu duruma pek sıcak bakmıyor. Çünkü her ne kadar gurbette de olsalar bir düzenleri, arkadaşları her şeyi orada bırakmak zorunda kalacaklarını biliyorlar. Daha sonra İzmit’e yerleşiyorlar. Babası bir market açıyori kısa bir süre sonra batıyor. Tarkan harçlığını çıkarmak için Çınarcık Gazinosu’nda sahne almaya başlıyor. Fakat sahne aldığı zamanlarda da bela Tarkan’ın peşini bırakmıyor. Küpe taktığı için ve farklı tavırlar sergilediği için hakaretlere maruz kalıyor. Hatta lisede zorla saçını kazımışlar. Türkçeyi tam konuşamamasından dolayı sürekli dalga geçmişler.

 Trafik Kazası

Fransa’da kaldığı dönemde trafik kazası geçiriyor, fakat basından gizleniyor. Tarkan’ın birçok yeri kırılıyor, yoğun bakıma kaldırılıyor. Göğsünde ve sırtında bu kazanın izlerini taşıyor. Karma albüm zamanı konsere giderken çok ciddi bir trafik kazası daha yaşıyor. otobanın ortasında kalıyorlar. Mucize eseri herhangi bir facia yaşanmıyor

Tüm Bunlara Rağmen Zirve

Velhasıl bakıldığında Tarkan’ın normal bir insandan fazla travmatik olaylar yaşadığını görüyoruz. Bunlara ek olarak bir zamanlar cinsel hayatı da sorgulanmaya başlanmış, magazin dünyasını sallamıştı. Göçmenlik, ekonomik sıkıntı, kültürel uyum sorunu, aile içi şiddet gibi olaylara rağmen dimdik ayakta kalmayı başarmış ve bunu sanatına olumsuz bir şekilde yansıtmamış, her zaman zirveye oynamıştır.


Like it? Share with your friends!

85
295 shares, 85 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
5
Harika!
LOL! LOL!
1
LOL!
OMG! OMG!
8
OMG!
İşte bu! İşte bu!
1
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format