Okuldaki cinsel istismar iddiasını haberleştiren Kanal D muhabiri zorla gözaltına alınarak darp edildi


131

Son dakika:

Okulda taciz iddiası için oradaydı… Kanal D Muhabiri Şevval Şirin’e gözaltı! İSTANBUL Esenyurt’taki bir okulda taciz iddiaları sonrası veliler eylem yaptı. Okul yönetiminin çağırdığı polislerin, Kanal D Muhabiri Şevval Şirin’i bir odaya kapatıp saatlerce beklettiği öne sürülüyor.

Esenyurt’taki bir okulda taciz iddiası olay oldu. İddia kısa süre içinde bütün okulda duyulurken; veliler de görevli memuru protesto etmek için okul önünde toplandı. Soruşturma kapsamında tacizci olduğu iddia edilen memur tutuklandı.

Taciz iddiasını soracaktı

İddiaya göre okuldaki taciz iddiası ilk değildi, daha önce de bir çocuğun daha tacize uğradığı belirtilirken; velilerin iddiasını okul müdürüne sormak isteyen Kanal D Muhabiri Şevval Şirin, iki kadın polis tarafından gözaltına alındı. Saatlerce okuldaki bir odada tutulduğu iddia edilen muhabir Şevval Şirin’e, emniyet yetkilileri gözaltında olmadığını açıkladı. Birbirlerinden şikayetçi oldular Kanal D Muhabiri Şirin, polislerden şikayetçi olurken iki kadın polis de muhabir tarafından darp edildiğini öne sürdü. İstanbul Esenyurt’ta bir okuldaki taciz iddiası üzerine veliler eylem yaptı. Eylem üzerine okul yönetiminin çağırdığı polis Kanal D Muhabiri Şevval Şirin’i gözaltına aldı.

Oysa ki Kanal D Muhabiri Şirin’in tek yapmak istediği taciz iddialarını okul yönetimine sormaya çalışmaktı. Bir odada saatlerce bekletilen Kanal D Muhabiri Şevval Şirin polislerden de şikayetçi oldu. İşte okulda taciz iddiaları ve polisin sadece işini yapmaya çalışan bir gazeteciyi gözaltına aldığı anlar… Gerilim Esenyurt’taki bir okulda taciz iddiasıyla başladı. İddia kısa süre içinde bütün okulda duyuldu. Veliler de görevli memuru protesto etmek için okul önünde toplandı. Soruşturma kapsamında tacizci memur tutuklandı. Ama velilerin isyanı büyüktü. Çünkü iddiaya göre bu ilk değildi, daha önce bir çocuk daha tacize uğramıştı. Kanal D Muhabiri Şevval Şirin de iddiaları okul müdürüne sormak istedi ancak polisin orantısız şiddetiyle karşılaştı.

Kanal D Muhabiri Şevval Şirin, iki kadın polis tarafından önce gözaltına alındı. Sonra okulun içine götürüldü ve mahkeme kararı olmaksızın cep telefonuna el konularak saatlerce bir odada tutuldu. Kısa süre sonra ise emniyet yetkilileri Kanal D Muhabirinin gözaltında olmadığını açıkladı. Şevval Şirin ise polislerden şikayetçi oldu. Bunun üzerine iki kadın polis de muhabir tarafından darp edildiğini öne sürdü.


Like it? Share with your friends!

131