NOSTRADAMUS VE AKIL ALMAZ KEHANETLERİ


62
124 shares, 62 points

16. yüzyılın en efsane adamı Michael Nostradamus 1503 tarihinde Fransa’nın güneyinde dünyaya geldi. Micheal genç yaşta Yunanca, Latince ve İbranice öğrendi, güçlü hafızası sayesinde bir metini bir kere okuması yetiyordu. Üniversitede tıp okumaya başladı. Tıp okuduğu esnada Astronomi dersleri de alıyordu. 44 yaşına geldiğinde ise evlenip doktorluk yapmaya devam etti. 1555 yılının mayıs ayında Micheal gelecek hakkında bilgiler veren  yazılarını Nostradamus’un Kehanetleri adıyla yayınlamaya başladı. Nostradamus belki de tarihin gelmiş geçmiş en önemli kahiniydi. Bunun esas nedeni yalnızca zamanında ünlü biri olması değil birçok kişinin onun gelecek hakkında söylediklerinin doğru olduğuna inanması. Fransız Devrimi, Hitlerin zulmü ve 11 Eylül olayları onun kehanetleri arasındaydı..

Fransız Devrimi: Nostradamus’un Fransız Devrimi ile ilgili birçok dörtlüğü bulunsa da, aşağıdakiler en belirgin öngörüleri içerenleridir:

“Köleleştirilmiş insanlar şarkı söyleyecek, taleplerde bulunacak

Prensler ve lordlar zindanlara hapsolacak

Kafasız aptallar tarafından da bunlar

İleride ilahi kelam olarak anılacak” 

“Savaş başlamadan önce büyük duvar yıkılacak,

Kral öldürülecek, ölümü bu kadar hızlı geldiği için insanlar yas tutacak

Muhafızlar kan içinde yüzecek”

14 Haziran 1789’da, insanlar, o zamanki monarşinin sembollerinden biri olan Bastille hapishanesine saldırdılar. Bu, hem bütün Avrupa’yı şok eden devrimin, hem de Sen Nehri kıyılarına kurulan giyotinin inip kalkmaya başlamasının başlangıcıdır.

Dünya Savaşı ve Hitler: Nostradamus, Hitler’in doğrudan adını vermek yerine Hister ismini kullanmayı uygun bulmuştur. Hister, aynı zamanda, Hitler’in kıyılarında doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği Danube Nehri’nin Latince adıdır. Aşağıdaki dörtlüklerin 2. Dünya Savaşı ve Hitler ile ilgili olduğu üzerinde fikir birliği vardır:

Batı Avrupa’nın derinlerinde bir yerlerde

Fakir insanların bir çocuğu olacak

Konuşmaları ile milyonların aklını çelecek

Ve Doğu’nun İmparatorluğu’nda da beğenilecek.

Bu dörtlüğün Hitler’in çocukluğunu, karizmatik ve etkileyici kişiliğini, son olarak da Almanya’nın Japonya ile kurduğu ittifakı ifade ettiğine inanılır.

“Aç canavarlar nehirleri geçecek

Savaş alanındakilerin büyük bölümü Hister’e karşı gelecek

Büyük olan demir bir kafese sürüklenirken

Almanya’nın çocuğu hiçbir şey görmeyecek.”

Bu dörtlüğün Hitler’in nehirleri aşıp çeşitli bölgeleri ele geçirmesi ama sonunda Müttefiklere yenilmesi anlamına geldiği düşünülür.

Kennedy Suikasti

“Eski bir iş sonunda yapılacak,

Çatıdan gelen şey ile büyük adam harap olacak

Bu işten, zaten ölü olan bir masumu sorumlu tutacaklar

Asıl suçlu sisli çalılıklarda saklanacak.”

Buradaki “eski iş”in, 2. Dünya Savaşı’nda Naziler’e yardımcı olan Joseph Kennedy’yi ‘lanetleyen’ Yahudiler’in işi olduğu yorumlanır. Bazıları ise, Sezar ve Brütüs örneğinde olduğu gibi, John F. Kennedy’nin ihanete uğraması olarak yorumlar. Bir diğer yorum da, suikastte Farmasonlar’ın parmağı olduğudur. Ancak, o zamanlar aleyhlerine karalama kampanyası yürütülen Farmasonlar’ın bu işe de bulaştırılması gerçek olmaktan daha çok bir iftira olarak görülmüştür.

Kennedy suikasti ile ilgili söylentiler, Kennedy’yi öldüren kurşunun Lee Harvey Oswald’ın silahindan çıkmadığı yönündedir. Zaten bazı görgü tanıklarının söylediğine göre, Kennedy’ye, üzerinde ot bitmiş küçük bir tepeden ateş edilmiştir.


Lee Harvey Oswald da, polis istasyonundan hapishaneye taşınacağı sırada yine Kennedy gibi suikaste uğramıştır.

“Büyük insan o gün bir yıldırımla vurulacak,

Bu kötülük öngörülüp yazılı olarak bildirilecek

Öngörüye göre bir diğeri de gece vakti ölecek

Reims ve Londra’da karışıklık, Tuscany’de salgın varken.”

Bu dörtlükte de, suikastlerin zamanlarına işaret etmektedir. John F. Kennedy öğlen 12.00, Robert Kennedy ise gece 01.00 sularında öldürülmüştür. Jean Dixon’ın John F. Kennedy’yi özellikle de basın yoluyla uyarmaya çalıştığı söylenir. Robert Kennedy’nin öldürüldüğü 1968 yılında Londra ve Paris’de (Reims) öğrenci eylemleri vardır. Ayrıca, salgın hastalık korkularını da beraberinde getirmiş olan Büyük Floransa Seli de 1968 yılında olmuştur.

Nostradamus kendi ölümünü dahi bilmiştir. Birçok kehaneti tutmuştur. Günümüzün ötesinde de kehanetleri vardır. 2025 yılına kadar dünyanın ekseni değişecek, 2050 yılında 2 Almanya’nın birleşmesi. Nostradamus’un demesine göre  2050 yılında tüm dünya onu tanıyacak ve büyük bir kahin olarak anacak. 2076 yılında 4. dünya savaşı çıkacak ve 25 yıl sürecek. Savaştan sonra dünyada inanılmaz kuraklık görülecek. Savaş bittikten sonra bin yıllık barış sağlanacak, bin yıl hiç savaş olmayacak. Bundan 100 yıl sonra inanılmaz buluşlar gerçekleşecek. Ölümsüzlüğün gerçekleşmesi gibi birçok  kehaneti de bulunmaktadır. Gelecek yıllar için söyledikleri gerçekleşecek mi bunu zaman gösterecek.

Nostradamus‘a ”iyi geceler” diyen bir adama şu cevabı vermiştir

İyi geceler dediğin için teşekkür ederim, fakat yarın sabah ben ölü olacağım.


Like it? Share with your friends!

62
124 shares, 62 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
1
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
1
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format