Netflix Yapımına Konu Olan Jaycee Dugard’ın Kaçırılma Hikayesi


92
102 shares, 92 points

Kaçırıldığı zaman henüz küçük bir kız olan Jaycee Dugard’ın hikayesi filmlere konu olacak cinsten.

The Disappearance of Madeleine McCann” adlı programda Jaycee’in hayatta olmasının Madeleine’ın davasından umudu kesmemek için bir sebep olduğu belirtilmiş.
Programda röportaj yapılan kişiler arasında aynı zamanda Amerika’nın kaçırılan çocuklarını bulmaya kendini adamış bir kurumun başında bulunmuş Ernie Allen da var. Ernie Allen röportaj sırasında Jaycee Dugard gibi Madeleine McCann’in de bulunabileceğine dair umutlarının sürdüğünü belirtmiş.

”Bunun gibi birçok durum daha önce yaşandı. Ortadan kaybolup aylar hatta yıllar sonra evine dönen, ortaya çıkan çocukların sayısı oldukça yüksek.” ”Davaya yardım edebilecek bilgilere sahip kimseler yıllar sonra konuşmaya karar verebiliyorlar. Bu hayati bilgiler kısa süre içinde bizi olayın derinine indirip çözmemize yardımcı olabiliyor.”

Jaycee Dugard ”Captive For 18 Years: The Jaycee Lee Story” adında başka bir Netflix dizisine de konu oldu

Hikaye 1991’de 11 yaşındaki Jaycee Dugard’ın California’da kaçırılmasıyla başlıyor. 10 Haziran 1991’de Jaycee Dugard okul otobüsünü yakalamaya çalışıyor. Gayet normal bir gün gibi gözükürken ani bir şekilde arabasıyla Jaycee’in yanına gelen adam sürücü koltuğunun camını indiriyor. Jaycee de adamın yol sormak için durduğunu düşünerek yaklaşıyor. Arabadaki adam Jaycee’in kafasına bir tabancanın kabzasıyla darbe vurarak bayıltıyor ve götürüyor. Kaçırma anı Jaycee Dugard’ın bazı okul arkadaşları ve üvey babası Carl Probyn tarafından görülüyor.

Jaycee Dugard kaçırıldığı sırada olaya tanık olan üvey baba Carl Probyn bir bisiklete atlıyor ve Jayce’i kaçıran aracı kovalamaya başlıyor. Fakat Carl maalesef başarılı olamıyor. Olaydan kısa bir süre sonra arama çalışmaları başlıyor fakat elle tutulur sonuçlar vermiyor. Phillip ve Nancy Garrido tarafından kaçırılan Jaycee Dugard akıllara durgunluk veren iğrenç bir muameleye maruz kalıyor kaçırıldığı süre boyunca. Phillip Garrido Jaycee’e defalarca kez tecavüz ediyor. Jaycee Dugard iki de kız çocuğu doğuruyor esareti sırasında.

Bu iki cani tarafından esir tutulduğu 18 yıl boyunca Jaycee Dugard ve akıbeti hakkında hiçbir kolluk kuvveti yeterli ve elle tutulur bir bilgi elde edemedi. Jaycee Dugard Garrido’ların arka bahçesinde gizli bir yerde tutuluyor. Bir süre sonra Phillip Garido’nun şartlı tahliye memurunun bir bildirimi sonucunda Jaycee Dugard bulunuyor. Phillip Garrido cinsel saldırı ve birkaç suçtan daha önce sicile alınmış biriymiş. Olayın aslı astarı araştırıldıktan sonra Phillip ve Nancy Garrido tutuklandı ve şahıs kaçırma, tecavüz ve esaret altında tutma suçlarından yargılandı.

Neredeyse iki onyıl boyunca esaret altında kalan Jaycee ailesiyle buluştu. Sonunda iki kız çocuğu da kısacık ömürlerinde ilk defa serbest kaldı. Nancy 36 yıl hapis cezasına ve Phillip de tam 431 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Jaycee artık ailesiyle ve kızlarıyla mutlu ve normal bir hayat sürüyor. Enteresan ve bir o kadar da şoke edici bu hikayenin sonu neyse ki mutlu bir sonla bitiyor.


Like it? Share with your friends!

92
102 shares, 92 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
0
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format