Mansur Yavaş, Gökçek’in Ankaralının milyarlarca lirasını nerelere harcadığını kalem kalem açıkladı


140
126 shares, 140 points

Mansur Yavaş, Gökçek’in Ankaralının milyarlarca lirasını nerelere harcadığını kalem kalem açıkladı… Rezalet diz boyu… İşte şişme heykellerden kol saatlerine, ağaç vurgunundan tarihi ANKAPARK vurgununa kalem kalem o “TALAN”…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tek tek açıkladığı dosyalar ile Gökçek döneminde Ankara halkının paralarının nasıl heba edildiğini anlattı.

Mansur Yavaş, sadece heykeller,saatler ve plastik kent mobilyalarına o dönemki parayla 352,2 milyon tl harcandığını bu harcamaların güncel değerinin 1 milyar 323 milyon TL olduğunu belirtti.

Yavaşp,Gökçek döneminde Genelkurmay Kavşağı’na dikilen kol saati heykeline 360  bin TL fatura kesildiğini bu heykelin güncel değerinin ise 1 milyon 569 bin TL olduğunu açıkladı.

Mansur Yavaş Ankaralının paralarının  nasıl heba edildiğini tek tek anlattığı sunumunda ”

“Gözleri şunu arıyor. ANKAPARK arıyorlar, 750 milyon dolarlık bizde bu yok, Ankara Kent Kapılarını arıyorlar, batık projeleri arıyorlar, Gökkuşağı projesi, Samanyolu projesi bunların hepsi çöplük. Bizden bunları bekliyorlar. Ankara halkının öncelikleri dışında hiçbir yatırım düşünmüyoruz. Onlar gibi düşünseydik 6 katrilyona ANKAPARK yapabilirdik. Tek derdimiz bir tane Ankaralı’nın yatağa aç girmemesi, Ankara halkının sağlıklı yaşaması. Başka bir derdimiz yok. Hesaplarımız ortada.

“ANKARA HALKININ ÇÖPE ATILACAK 1 LİRASI YOK”

Dediler ki “heykel belediyeciliği yapıyorsunuz” görün bakın şimdi kimmiş o belediyeciliği yapan. Eskiden olsa bu heykeller Çin malı olurdu, bunlara anormal paralar verilirdi. Biz bunları sıfır maliyetle yaptık. 20 yıldır belediyede çalışan sanatkar bir arkadaşımız yaptı bunları. Kendileri sürekli Çin’den getirdikleri için bizi de öyle zannettiler. Ankara halkının çöpe atılacak 1 lira parası yok.

“HEYKEL BELEDİYECİLİĞİNİ KİM YAPTI”

“Heykel belediyeciliği’ diyorlar. Heykel belediyeciliğini kim yaptı, Mamak Belediye Başkanı olsaydı döner heykelini soracaktım. Ankara’nın tarihi ve kültürüyle alakası olmayan heykeller diktiler, bir de sanatçılarımızın yaptıkları heykellere laf ediyorlar. Genelkurmay Kavşağı’nda kol saati heykeli vardı. İnşallah bir gün onu neden oraya koyduklarını birileri sorar. Belediye sanat eseri de yapar. Ama herkesin sanattan anladığı bir şey var. Onlar sanat deyince şişme, plastik, Çin malları düşünüyor. Herkesin sanat anlayışı farklı.

2010-2019 yılları arasında ağaçlara harcanan para 418 milyon dolar, güncel tutarla 3 milyar 242 milyon TL. Yeşil alanları böyle yapıyorlar. Bu paraları Hanslara, Johnlara yolluyorlar. Bunu da herkes biliyor zaten.” ifadelerini kullandı.

“ANKAPARK’TA ŞİMDİLİK 111 MİLYON LİRA ZARAR VAR”

Ankapark’ın sadece Ankara’ya değil Türkiye’ye atılmış bir kazık olduğunu belirten Mansur Yavaş “Tüyü bitmemiş yetimin hakkının nasıl yendiğini bütün millet görüyor. Ankapark’ı açalım para boşa gitmesin diye hükümetle görüşeceğiz demiştik. 111 milyon lira zarar var Ankapark’ta şimdilik. Ankapark’ta ne teminat alınmış, ne sigorta yapılmış. Bugün yarın savcılığa vereceğiz ve rakamları açıklayacağız. Ankapark sadece Ankara’ya değil, Türkiye’ye atılmış en büyük kazıktır. Bu asrın yolsuzluğuna kim sahip çıkıyorsa o vebalin ortağıdır.” şeklinde konuştu.


Like it? Share with your friends!

140
126 shares, 140 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
3
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
1
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format