Lanetli Olduğuna İnanılan 10 Nesne


59
78 shares, 59 points


Oyuncak Bebek Robert / Robert the Doll

1906 yılında, Otto ailesi tarafından kötü muamele gören bir hizmetçi büyülü bir bebek yaptı ve onu Otto ailesinin en küçük oğlu Robert’e hediye etti. Ailesi, oğlunun bütün akşam bebekle konuştuğunu ve bebeğin alçak bir sesle Robert’e yanıt verdiğini söyledi. Robert vefat ettikten sonra, bebek genç bir kıza saldırdığı iddia edilen yeni bir eve taşındı. Bebeğin konuştuğu ve koridorlarda yürüdüğü söyleniyor. Oyuncak bebek Doğu Martello Müzesi’nde kapalı tutuluyor.


Lanetli Küçük Bebek / The Haunted Small Doll

Bu lanetli bebek hakkında E-Bay üzerinde bir ilan açıldı ve satıcının ilan notu gerçekten ürperticiydi. “Bebeği salonumda bulunan dolabın en alt çekmecesine koydum odaya geri döndüğümde bebek dolabın üzerindeydi. Tek başıma yaşıyorum ve şaka yapmıyorum.”


+359 888 888 888

+359 888 888 888 numaralı telefona sahip olan üç kişi de korkunç bir şekilde ölmüştür. Birisi radyoaktif zehirlenmeden dolayı acı çekerek öldü diğer ikisi ise mafya tarafından kurşunlanarak öldürüldü.


Thomas Busby’nin Sandalyesi

Bu sandalyenin üzerine oturan herkesin kısa süre sonra öleceğine inanılıyor. Thomas Busby, 1702’de babasını öldüren iğrenç bir adamdı. Thomas Busby’ye ait olan bu sandalyeye ondan sonra kim sahip olduysa kötü bir şekilde öldü.

Annabelle

Pek çok insan sıradaki lanetli objeyi Conjuring veya Annabelle filminden tanıyor. Gerçek hikayesinde sevimli bir bebek olsa da, bebeğe sahip kişilerin tuhaf olaylar yaşadığı anlatılıyor.


Ağlayan Çocuk Resmi

En ilginç lanetli eşyalar içerisinde yer alan Ağlayan Çocuk, savaş sonrası İngiltere’de dağıtılan ve Bruno Amadio’nun seri ürettiği bir tablodur.  O dönem resimlerin asıldığı evlerde sebebi belirlenemeyen yangınlar çıkmaktaydı. Yangından kurtulan tek şey ise bu tabloydu! İtfaiyeciler bir süre sonra tablonun lanetli olduğuna inanmaya başladılar.


Küçük Piç

“Küçük Piç”, James Dean’in aldığı Porsche 550 Spyder marka araçtı. Arabayı satın aldıktan bir hafta sonra, bir trafik kazasında öldü. Ama “Küçük Piç” orada durmadı. Dean’i araba satan adam kaza yapan aracı satın aldı ve bir römorkun üzerinden düşerek öldü. Bir hırsız arabayı çalmaya çalıştığında ise  hırsızın kolu aracın direksiyonuna sıkışarak koptu.


The Dybbuk Box

Dybbuk Box aslında sürekli el değiştiren ve E-bay üzerinden satılan bir şarap kutusudur.Şarap kutusuna sahip olan herkes rüyalarına yaşlı bir domuzun girdiğini ve kabuslar gördüklerini bildirdi.  Kutu nihayet bir müze müdürü tarafından satın alındı ​​ve gizli bir yere götürüldü.


Myrtles Yerleşkesinde Bulunan Ayna

Myrtles Yerleşkesi dünyadaki en gizemli yerlerden birisi olma özelliğini taşıyor. Bunun nedeni ise yüzyıllar boyunca bu yerleşkede sürekli gizemli olaylar olması. Ayrıca yerleşke eski bir Kızılderili Mezarlığı üzerine kurulmuş.

Yerleşkede yaşayan Sarah Woodruff ve çocukları sarı ateş virüsünün pençesine düştüklerinde, onlar ile ilgilenenler odada bulunan bu aynanın üzerini kapatmayı atladı. Kadının ve üç çocuğunun ruhunun aynanın içerisine hapsolduğu söyleniyor. Eğer aynaya çok uzun süre bakarsanız kadını ve çocukları görebilirsiniz.


Lanetli Tahta Kutu 

Bir aile kendilerine şans getirmesi için E-bay üzerinden tahta bir mücevher kutusu satın aldı. Fakat bu kutu onlara kötülükten başka bir şey getirmedi. Evlerindeki her şey bozulmaya ve eşyalar kırılmaya başladı. Aile kutuyu bir medyuma götürdü ve inceletti bu sırada kutudan ‘iğrençsin’ diye bir ses duyuldu.


Like it? Share with your friends!

59
78 shares, 59 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
0
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
3
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format