KAAN TANGÖZE’NİN TRAJİK AŞK HİKAYESİ


66
56 shares, 66 points

Eski Köprünün Altında” isimli albümle hayatımıza giren, Duman grubunun solisti Kaan Tangöze’nin trajedi dolu aşk hikayesi.

 Duman grubunun ilk albümü “Eski Köprünün Altında” çıktığı zaman Ahu Paşakay ve Kaan Tangöze’nin ilişkisi uzun bir süredir devam ediyordu. Hatta Paşakay, Köprüaltı klibinde oynamıştı. Duman grubu o dönemde o kadar popüler olmamasına rağmen Kaan ve Ahu’nun büyük aşkını o dönemde bilmeyen yoktu. Tangöze‘nin Amerika’da olduğu ve henüz Duman grubunun kurulmadığı zamanlarda bile Ahu ve Kaan sık sık Amerika’da da bir araya gelmiş. Her büyük aşkta olduğu gibi, mutlu oldukları zaman mutlulukları masallardaki gibi olan çiftin, kavga ettikleri zamanda kavgaları ve üzüntüleri ikisini de depresyona sürükleyecek kadar şiddetliymiş. Böyle zamanlarda Kaan, Ahu’ya yeni şarkılar yazarak gönlünü alırmış.

Ahu Paşakay‘ın annesi ve babası boşandıktan sonra, Ahu içine kapanmaya başlamış. Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuş ve normalde derslerine çok önem veren bir öğrenciymiş. Ama o sırada yaşadığı duygu çöküntüsü, diplomasını bile almaya gitmemesine sebep olmuş. Aşkının büyüklüğü tartışmaya açık olmamakla birlikte, Kaan’la yaşadığı bu inişli çıkışlı ilişki, ruh halinin sürekli değişmesine sebep oluyormuş.

Duman grubu ikinci albümü “Belki Alışman Lazım’ı çıkardığı zaman Kemancı Bar’da bir tanıtım konseri yapılmasında karar kılınmış. Grubun dönemin popüler mekanlarından biri olan Kemancı Bar’da ilk defa sahne alacağı gecenin sabahında Kaan ve Ahu kavga etmişler. Ama yine de bu kavganın sonucunda konsere gelmeme ihtimalini aklının ucuna bile getirmeyen Kaan Tangöze’nin gözleri tüm gece boyunca Ahu’yu aramış. Ahu’nun gönlünü almak için o güne kadar Ahu için yazdığı tüm şarkıları arka arkaya söylemiş. Kaan’ın tam “Bal” şarkısını söylediği sırada kulise haber gelmiş. Kırgınlık sebebiyle kalabalığın arkasından Ahu’nun kendisini izlediğini düşünen Kaan’a konser sırasında hiçbir şey söylenmemiş ve konser bitimi beklenmiş. Ahu Paşakay, o gece Kaan Bal şarkısını seslendirirken dolabın demirlerine kendini asarak intihar etmiş.

İntihar haberini konser bitiminde alan Kaan Tangöze, 15 gün boyunca evinden hiç dışarı çıkmamış ve hiç kimseyle konuşmak istememiş, görüşmemiş. Bir süre sonra trajik olayla ilgili sevgilisi için söylediği tek şey ise “Yarışmadı, yenilmedi, açık seçik sizle oynamadı, gerilmedi” olmuş. Ah, Haberin Yok Ölüyorum, Köprüaltı, Senin Gibi, Oje, ,Kırmış Kalbini şarkılarını Ahu yaşarken Ahu’ya yazmıştı. Ölümünden sonra çıkardığı albümelerde de mutlaka Ahu’dan bir iz vardı. Kesin olarak bilinen Ahu’nun anısına yazılmış üç şarkı ise:  Melek, Seni Kendime Sakladım ve Yanıbaşımdan. 

Kaan Tangöze için Ahu’ya yazdığı şarkılar arasında en önemlisi “Bal”’dı. Ahu’yla ilişkileri boyunca birbirlerine hep “Balım” diye hitap etmişler. Bunun da üstüne tam o şarkıyı seslendirirken Ahu’nun sessizce sonsuz bir yolculuğa çıkması Kaan’ı mahvetmiş.  Kaan Tangöze, Kemancı Bar’da Ahu affetsin diye seslendirdiği Bal şarkısını bir daha seslendirmemeye ant içti. Bu olaydan uzun zaman sonra Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircilerin yoğun ısrarı ve Bal diye tempo tutmasının üzerine, seyirciye arkasını dönen Kaan, gökyüzüne kollarını açarak ve ağlayarak şarkıyı son defa söyledi.


Bal Şarkısının Sözleri
Aşkım sen benim canımsın
Kanıma karışmış kanın
Söyle kimlerden kaçarsın
Boşuna durmadan ağlarsın
Yavrum sen benim balımsın
Tadına alışmış canım
Aaah güzel kuşum gir kanıma
Ben zaten sarhoşum
Nerdesin… sevgilim…Söyle neredesin bal
Artık benlesin bal
Artık sen benim canımsın
Canlı kalan tek yanımsın
Artık sen benim canımsın
Canlı kalan tek yanımsın
Nerdesin…Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal
Söyle nerdesin bal
Artık benlesin bal


Like it? Share with your friends!

66
56 shares, 66 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
1
Yani
Harika! Harika!
1
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
5
OMG!
İşte bu! İşte bu!
1
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format