Fatih Altaylı’dan İdlib yorumu: Sizi bilmem ama ben yemem


84

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, İdlib’de 33 askerin şehit olmasıyla ilgili, “bir yanlışın üzerinden ‘Devletimizin arkasında duralım’ söylemiyle yanlışı ‘millileştirmeye’ kimsenin hakkı olamaz” dedi.

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Suriye’nin İdlib kentindeki hava saldırısında 33 askerin şehit olmasını bugünkü köşesine taşıdı.

Altaylı, “Rejim veya Rusya fark etmiyor. Şimdilik en az 33 canımızı aldılar. Askerlerimizin yerleştiği bir binayı vurdular. Türkiye şehit ve yaralılarını tahliye etmek için helikopterle girmek istedi. Ona bile izin vermediler. Belli miydi böyle olacağı! Vallahi üç aşağı beş yukarı belliydi.” diye belirtti.

Altaylı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Dostumuz” Putin randevu vermiyordu bir türlü. “En kötü ihtimal ayın 5’inde görüşürüz” denilen Putin “Yağmaz ayın beşinde yağarsa 15’inde diyordu”. Rusya’dan gelen açıklamalar Türkiye’yi suçluyordu. Bir adilik geleceği belliydi.

Rusya bu sinsilikte hareket ederken, burada ise dış politika iç politika malzemesi olarak yürümeye devam ediyordu.

Ve dün gece olan oldu.

Umudum olmaya başlamış olmaması.

Şimdi yine bazıları hamasetle konuşacak televizyonlarda. Sizi bilmem ama ben yemem. Elbette devletimizin yanında, arkasında, sağında, solunda duracağız. Bu millet 33 değil 33 bin şehidi bile gerektiğinde onurla, ağlamadan, gözyaşını içine akıtarak omuzlarında taşır. Yeter ki, ülkenin ve milletin bütünlüğü için olsun. Başka ülkemiz yok.

Ama bir yanlışın üzerinden “Devletimizin arkasında duralım” söylemiyle yanlışı “millileştirmeye” kimsenin hakkı olamaz.Like it? Share with your friends!

84