ERKEK ÇOCUKLARINA TACİZ EDEN ŞEYH’E 68 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ


97
195 shares, 97 points
Kendisini şeyh olarak tanıtıp 5 kişiye ‘cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 65 yaşındaki adama; duruşma savcısı, 68 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Savcı mütalaasında adamın istismarda bulunduğu kişilerin bazılarını birbirleriyle cinsel ilişkiye girmeye zorladığını da belirtti.Başbakanlık İletişim Merkezi’ne(BİMER) şikayette bulunan bir kişi, sohbetlerine katıldığı, kendisini ‘sözde halife’ diye tanıtan sahte şeyhin, 5 kişiye cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan sahte şeyh, 2008 ve 2017 yılları arasında 17- 22 yaşlarındaki 5 erkeğe ‘cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 4’üncü duruşmasında Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı mütaalasında, sahte şeyhin kendisini yüce bir kişi olarak tanıttığı, sohbetlerden ayrılmak isteyenlerin, ‘başlarına türlü müsibetler ve fenalıklar geleceğini, helak olacağını’ anlatarak, mağdurları korkutup, sohbetlere devamlılıklarını sağladığı belirtildi.

İSLAM DİNİNİ EMELLERİNE ALET EMİŞ

Mütaalada ayrıca sahte şeyhin kişileri kandırmak için uydurma hikayeler anlattığı ve  ‘Bu ilim aktarma şeklidir, bu rahmani bir durumdur. Bana itaat ettiğin zaman manevi olarak rütbe alıp ilerleyeceksin’ diyerek, mağdurlara cinsel istismarda bulunduğu; sahte şeyhin, İslam dininde yeri olmayan ve asla kabul edilmeyen, dinen yasak olan ahlak dışı eylemleri, dini bilgisi zayıf olan mağdurlara, dinin bir gereği gibi yansıtarak İslam dinini kendi emellerine alet ettiği kaydedildi.

ÖĞRENCİYE YARDIM ETME BAHANESİYLE YAKLAŞMIŞ

2014 yılında yaşadığı şehire okumak için kent merkezine gelen bir öğrenciye yardım bahanesiyle evinin bodrum katında kalmasını sağladığı bir öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. 65 yaşındaki adamın daha sonra öğrenciden kendisine yönelik cinsel eylemlerde bulunmasını istediği ileri sürüldü. Zanlının istismarda bulunduğu kişilerden bazılarını birbirleriyle cinsel ilişkiye zorladığı da belirtildi.

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR

Mütalaada zanlının dini sohbetlerde, ‘Meyve veren ağaç taşlanır’, ‘Yüksek dağlarda karlar erken yağar’, ‘Bana daha önce iftira atıp gidenler helak oldular’ gibi sözlerle mağdurların gözünde kendisini yücelttiği, mağdurların üzerinde kesin itaat sağladığına yer verildi. Mağdurlarında zanlıyı yüce bir insan olarak gördüklerinden seslerini çıkarmadıkları, 65 yaşındaki adamında bunu kullanıp mağdurlara cinsel istismarda bulunduğu belirtildi.

BİLGİSAYARINDAN MÜSTEHCEN GÖRÜNTÜLER ÇIKTI 

65 yaşındaki adamın gözaltına alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bilgisayarında yapılan incelemede aralarında hayvanlarla insanların bir arada olduğu müstehcen videoların çıktığı vurgulandı.

68 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında 65 yaşındaki adamın, 5 erkeğe farklı zamanlarda birden fazla cinsel istismar ve saldırıda bulunduğu ve bilgisayarındaki müstehcen videolar ele geçirildiği için 68 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, zanlının tutukluluk halinin devamına karar verirken, dava ileriki bir tarihe ertelendi.


Like it? Share with your friends!

97
195 shares, 97 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
0
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format