Çocukluğumuza Damgasını Vuran Unutulmaz Çizgi Filmler


83
72 shares, 83 points
 1. 1 Bugs Bunny


  İlk olarak 1938 yılında Ben (Bugs) Hardaway tarafından yaratılmıştır. İlk Filmi Porky Tavşan Avında'dır. O zamanlar adı Bugs Bunny değil, Happy Rabbit (Mutlu Tavşan)'dı.

 2. 2 Ayı Yogi


  Ayı Yogi çok sayıda çizgi roman, animasyon, televizyon şovları ve filmlerde yer aldı Hanna-Barbera tarafından oluşturulan bir aile çizgi film karakteridir. Daws, Yogi'yi Huckleberry Hound Show'da destekleyici bir karakter olarak 1958 yılında yarattı. Ayı Yogi Hanna-Barbera tarafından oluşturulan ilk karakterlerdendir, ve Huckleberry Hound'da daha popüler oldu. Ocak 1961'de ilk, kendi gösterisinde, segmentler Snagglepuss ve Yakky Doodle, Kellogg's'un sponsorluğunda Ayı Yogi gösterime verildi.

 3. 3 Heathcliff


  Heathcliff karakteri; turuncu renkli ince siyah çizgili, şişman, obur, güçlü, zorba ve çocuk ruhlu yaramaz bir sokak kedisidir.
  1980 Serisi: Heathcliff çizgi romanının ilk çizgi diziye uyarlandığı versiyondur. 4-5 dakikalık kısa çizgi dizi 26 bölümden oluşmaktadır. Birbirinden farklı 2 sezonu vardır.

  İlk sezon Heathcliff and Dingbat üretilmiştir. Burada Dingbat çetesinin ve Heathcliff'in maceralarına yer verilmiştir. İkinci sezon ise 1981 yılında Heathcliff and Marmaduke üretilmiştir. Marmaduke,Heathcliff gibi bir ailenin evcil hayvanıdır. Heathcliff güçlü ve zeki bir kediyken,Marmaduke ise sakar bir köpektir.

  1984 Serisi:  Heathcliff ve Kadillac Çetesinin maceraları anlatılmaktadır. Kadillac Çetesinin lideri Riff-Raff'in kız arkadaşı Cleo,çete arkadaşları ise Hector, Mango, Wortsworth tür. Bir de çöplükte yaşayan bir köpek vardır adı Leroy'dur.
 4. 4 Scooby-Doo


  Scooby-Doo ilk olarak  1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanmış bir çizgi dizidir. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. Dört arkadaş ve bir köpeğin maceralarını konu almaktadır.

 5. 5 Değerli


 6. 6 Red Kit


  Red Kit (Özgün adı: Lucky Luke), Belçikalı karikatürist Morris (1923-2001) tarafından çizilen çizgi romandır. Çizgi romanın maceralarından bazıları Fransız René Goscinny (1926-1977) tarafından yazılmıştır. Morris'in ölümünden sonra bazı maceralar Fransız Achdé tarafından çizilmiştir.

 7. 7 Garfield


  Garfield, Jim Davis tarafından yaratılan bir karikatür karesidir. 19 Haziran 1978'de ilk karikatür ana karakterlerle yaşamımıza girmiştir.

 8. 8 Heidi


 9. 9 He-Man


  1983 ila 1985 yılları arasında çekilen çizgi film; 130 bölüm olarak çekilmiştir. Seride; He-Man ve arkadaşları Eternia'yı ve şatosunun sırlarını İskeletor'un kötü emellerinden korumaya çalışır.

 10. 10 Casper


 11. 11 Taş Devri


  Taş Devri (Özgün adı: The Flintstones), ABD kaynaklı televizyon için yapılmış bir çizgi film dizisi. Yapımcısı Hanna-Barbera Productions'dır. 1950 yıllarında serbest olarak sitkomu The Honeymooners sunuculuğunda yayına başladı, Taş Devri  1960 - |1966 yılları arasında Amerikan 'prime time'da altı sezon boyunca ABC kanalında gösterildi.

 12. 12 Örümcek Adam (Spider-Man: The Animated Series)


  1994-98 yılları arasında 5 sezon süren çizgi film, Türkiye'de ilk olarak 90'larda Star Tv'de yayınlanmıştır. 2000'li yılların başında  Fox Kids kanalında tekrar yayınlanmıştır. En sevilen Spider-Man serisi olmayı başarmıştır. 

 13. 13 Jetgiller


  Jetgiller, Hanna-Barbera yapım şirketi tarafından üretilen prime-time’da yayınlanan bir çizgi dizidir. İlk olarak 1962’den 1963 yılına kadar pazar günleri ABC Kanalı’nda yayınlanmıştır.

 14. 14 Pokemon


  Pokémon, Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yapılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisi. Video oyun şirketi Nintendo'nun kurduğu The Pokémon Company tarafından yönetilir. İlk olarak Game Freak tarafından 1996'da rol yapma oyunu olarak Game Boy için çıkmıştır.

 15. 15 Ninja Kaplumbağalar


  Ninja Kaplumbağalar (orijinal adı "Teenage Mutant Ninja Turtles"), fantastik çizgi seri, dövüş sanatlarına hakim 4 tane mutant kaplumbağa ve ustaları mutant fare "Usta Splinter" ile birlikte kötülerin karşısında verdikleri savaşı konu edinir. Bu sırada iyi bir ninja olabilmenin eğitimini sürdürmektedirler.

 16. 16 Şirinler


 17. 17 Kaptan Tsubasa


  1981'de Yoichi Takahashi tarafından yaratılmış bir manga serisidir. Manga popülerlik kazanınca aynı isimle anime olarak da uyarlanmıştır. Öykü Japon genç takımının yıldız oyuncusu Tsubasa Oozora'nın yaşadıklarını anlatmaktadır. Türkiye'de "Küçük Golcü" olarak da yayınlanmıştır.

 18. 18 Wile E. Coyote ve Road Runner


  Wile E. Coyote ve Road Runner Looney Tunes ile Merrie Melodies dizilerinde yer alan çizgi film karakterleridir. Karakterler, animasyon yönetmeni Chuck Jones tarafından 1948 yılında Warner Bros. için tasarlandı

 19. 19 Afacan Dennis


  Afacan Dennis, 1993 ABD yapımı aile filmidir. Filmin yönetmenliğini Nick Castle, yapımcılığını ve senaristliğini John Hughes üstlenmiştir. Dağıtımını Warner Bros. gerçekleştirmiştir

 20. 20 Disney'in Teneffüs Zili (Recess)


 21. 21 Tom ve Jerry


  Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır. İlk Tom ve Jerry animasyonu 1940 yılında yapılmıştır. 

 22. 22 Ağaçkakan Woody


 23. 23 Atom Karınca


 24. 24 Şeker Kız Candy


 25. 25 Donald Duck


  Donald Fauntleroy Duck, Walt Disney Company'nin ürettiği Amerikan yapımı çizgi film karakteridir. Donald'ın özelliği sarı-turuncu renkli bacakları ve ayakları ile beyaz bir kişileştirilmiş ördek olmasıdır. Çoğunlukla denizci gömleği, şapka ve kırmızı bir papyon giyer, ancak hiçbir zaman pantolon giymez.

 26. 26 Tazmanya Canavarı


  Tazmanya Canavarı ya da Taz, Warner Bros.'un Looney Tunes serisinde yer alan  bir çizgi film karakteridir. Yaratıcısı Robert McKimson'dur. Çok hızlıdır ve sınır tanımaz iştahıyla istediği her şeyi yer. 1990'lı yıllarda çok popüler olmuştur.

 27. 27 Kaptan Mağara Adamı


 28. 28 Maske


 29. 29 Richie Rich


 30. 30 Temel Reis


  Popeye veya Türkçe dublajda bilinen adıyla Temel Reis, Elzie Crisler Segar'ın oluşturduğu dünyaca ünlü, ıspanak yiyerek güçlenen çizgi roman karakteridir. Çizgi filmi ise 1929'da Elzie Crisler Segar tarafından canlandırılmıştır. İlk yıllarda Temel Reis çizgi filmi, siyah-beyaz olarak çıkmıştır.

 31. 31 Tenten'in Maceraları


  Tenten'in Maceraları, Belçikalı çizer Hergé tarafından 1929 yılında yaratılmış olan çizgi roman dizisidir. 20. yüzyıl Avrupa çizgi romanlarının en ünlülerindendir. Diziden 200 milyondan fazla kitap basılmış ve dizi 50'den fazla dile çevrilmiştir. Serinin kahramanı, genç bir gazeteci ve gezgin olan Tenten'dir.

 32. 32 Hayalet Avcıları


 33. 33 Vikingler


 34. 34 Voltran


 35. 35 Transformers


 36. 36 Sevimli Dinozor Denver


 37. 37 Snoopy


 38. 38 Beyblade


 39. 39 Bay Meraklı (Çizgi Adam)


 40. 40 Müfettiş GadgetLike it? Share with your friends!

83
72 shares, 83 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
0
Çok İyi
Yani Yani
1
Yani
Harika! Harika!
7
Harika!
LOL! LOL!
1
LOL!
OMG! OMG!
1
OMG!
İşte bu! İşte bu!
2
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format