ANLAMAK İSTEYENE ATATÜRK


52
758 shares, 52 points
  1. 1 Bastırdığı kağıt paranın üzerine daha 1924 yılında Bozkurt koyduruyor. Yakın arkadaşlarına, Bozok, Bozkurt gibi soy isimler veriyor. Manevi kızına Ülkü adını veriyor. Yusuf Akçura Bey'i İstanbul'u teslim almaya yolluyor. Türk Tarih ve Türk Dil Kurumu'nu kuruyor,


  2. 2 Osmanlı asırlar boyunca Türk olmayanları övüp, Türkü de; Etrakı bi idrak=aptal Türk!, nadan Türk=kaba Türk gibi, sıfatlarla sürekli aşağılarken o, asırlar sonra Türk adını vererek, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruyor.


  3. 3 İbrahim Çallı'ya "Ergenekondan Çıkış" tablosunu yapmasını istiyor. Türk Tarih Tezini hazırlatıyor. Alacahöyük de kazı çalışmaları yaptırıp, Türklüğün izlerini bulduruyor. Anadolu'nun en az 7 bin yıllık Türk beşiği olduğunu daha 1930'larda ispat ediyor.


  4. 4 Her konuşmasında Türklük vurgusu yapıyor. Türklüğün ebedi olduğunu haykırıyor. 1930'lardan sonra yaptırdığı Türk devrimlerini öze dönerek yapıyor. Tıpkı Fikirlerinin babası Ziya Gökalp'ın dediği gibi. Türk'ü Türk yönetmelidir diyor. Türkiye Türklerindir diyor.


  5. 5 Türk kültürünü yaşamın her alanında hakim kılmak için çalışmalar yapıyor. Anadolu'da, unutulmuş, sinmiş, hor görülmüş Türklüğü şahlandırıyor.. "Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. " diyerek Türkleri kutlamış ve her daim Türklüğünü hatırlatıyor.


  6. 6 Peki böyle bir kurucu Önderi sevmeyene Türk denir mi? Onlar Türk olabilirler mi? Olamazlar! Onu sevmeyenler, belki mankurt, belki "dürzülerden" kriptoludurlar! ama Türk değildirler. Atatürk'ü sevmeyenleri şimdi daha iyi anlayabiliyoruz.


  7. 7 Şayet, Ata, son Osmanlı padişahını kovduktan sonra, hilafeti ve malum hanedanlığın saraylardaki israflı saltanat düzenini sürdürüp "Padişahınız benim ulan bundan sonra " deseydi... Hepimizde gayet iyi bilmekteyiz ki el üstünde tutulurdu, adına hutbeler bile okutulurdu,


  8. 8 ve hatta ne içkisi, ne çapkınlığı göze batardı; zira milletimiz padişahlarının ne haremine nede şarap menü listesine ses çıkartmayacak kadar oldukça anlayışlıdır. Ama O, en zorunu seçti ; Çünkü Türk olmayı seçti.


  9. 9 Sana karşı hiç bir dönem Sultanların/Halife'lerin bile olamayacakları kadar dürüst olmayı seçti; İçkisini bile saklamadı senden. Sana karşı savunmasız olmayı seçti.


  10. 10 Ona edilen her küfür, şayet "Türk'üm "diyorsan sana edilmekte bilesin... Çünkü Türk'e okuma yazmayı öğretip, köklerini hatırlatmaktan başka hiç bir amacı yoktu.Like it? Share with your friends!

52
758 shares, 52 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Kötü Kötü
0
Kötü
Çok İyi Çok İyi
2
Çok İyi
Yani Yani
0
Yani
Harika! Harika!
5
Harika!
LOL! LOL!
0
LOL!
OMG! OMG!
0
OMG!
İşte bu! İşte bu!
3
İşte bu!
Bir Format Seçiniz
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Hikaye
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Geri Sayım
The Classic Internet Countdowns
Listeyi Aç
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görüntü
Photo or GIF
Gif
GIF format